Sinema
  • Pin It
Yorum: 0
0/10
Filmin analizi için tıklayın »173 kez görüntülendi

Toni Erdmann

Toni Erdmann

Yönetmen: Maren Ade

Senaryo: Maren Ade

Oyuncular: Peter Simonischek, Sandra Hüller, Michael Wittenborn, Trystan Wyn Puetter, Ingrid Bisu

Tür: KomediDram

Gösterim Tarihi: 03 Şubat 2017 Cuma

Yıl: 2016

Uluslararası bir danışmanlık şirketi için Bükreş te çalışan Ines (Sandra Hüller) işi ve kariyerinden başka birşey düşünmeyen hırslı bir iş kadınıdır. Memleketi Almanya ya doğum günü için kısa süreliğine döndüğünde uzun süredir görmediği babası Winfried (Peter Simonischek) ile karşılaşır. İlerlemiş yaşına rağmen yaptığı yersiz şakalar ve tavırlarıyla adeta çccuk gibi bir karakteri olan Winfried, kızıyla biraz daha fazla zaman geçirmek için ondan habersiz Bükreş e gider. Kısa bir ziyaret olarak başlasa da, kızının yaşadığı manasız hayattan dolayı endişe duyan baba, burada kızını hem neşelendirmek, hem de kaybettiklerini hatırlatmak için biraz daha kalmaya karar verir. Baba kızı bundan sonraki süreçte birbirinden absürt olaylar beklemektedir.

Filmin yönetmenliğini Maren Ade yaparken oyuncu kadrosunda Peter Simonischek, Sandra Hüller, Michael Wittenborn, Trystan Wyn Puetter, Ingrid Bisu gibi isimler rol alıyor.

Yorum Yazın
AramaAra
Filme Göre AramaAra
Salona Göre AramaAra
Türe Göre AramaAra
Joaquin Phoenix'in en sevdiğiniz filmi hangisi?
oy versonuçlar
tüm anketler için tıklayın »
©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.