Sinema

Kör kuzgun!


Edgar Allan Poe'nun hikâyelerinden esinlenen bir katilin acımasız cinayetler işlemesini konu alan 'Kuzgun', 'Sharlock Holmes' ve 'Testere' filmlerini hatırlatan sahneleriyle biraz klişe duruyor...

 The Raven- Kuzgun

 Hayatın normal akışında ilerlediği Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük şehirlerinden Baltimor, işlenen korkunç cinayetlerle bir anda karışır. Bir kadın ve kızı hunharca katledilmiştir. Olayın daha önce Edgar Allan Poe'nun yazdığı(John Cusack)iki kadının öldürüldüğü, "Morg Sokağı Cinayetleri" adlı öyküsü ile olan şaşırtıcı benzerliği detektif Emmett Fields’ın dikkatini (Luke Evans), çeker.

Ancak, daha bu cinayetlerin nedenleri çözülmezken yenileri işlenmeye başlanır. Detektif Fields, katilin Allan Poe'nun öykülerden esinlendiğini fark ederek yazardan cinayetleri çözmek için yardım ister. Poe, hayal gücünün gerçeğe dönüşmesine bir anlam veremezken yazdıklarından ilham alan katilin peşine düşer.

 Testere filmini andırıyor

Klasik bir polisiye mantığıyla ilerleyen, 'acaba katil kim?' ve 'cinayetler neden işleniyor' sorularıyla izleyicinin aklını kurcalayan filmin temposu yer yer düşse de izlenmeye değer bir yapım. "V For Vendetta"nın ünlü yönetmeni James McTeigue'nin son filmi olan 'Kuzgun', hikâyesi itibariyle biraz farklı dursa da 'Karındeşen Jack', 'Sharlock Holmes' ve 'Testere' filmlerini hatırlatan sahneleriyle biraz klişe duruyor.

Atmosfer yaratılmasında hiçbir sorunu olmayan ancak senaryonun kendi içindeki çıkmazları nedeniyle daha önce izlediğiniz filmleri andıran 'Kuzgun', yine de sonuna kadar takip edebileceğiniz bir yapım.

AramaAra
Filme Göre AramaAra
Salona Göre AramaAra
Türe Göre AramaAra
Joaquin Phoenix'in en sevdiğiniz filmi hangisi?
oy versonuçlar
tüm anketler için tıklayın »
©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.