Sinema

Kasabanın sırrı


 

Cold Rock kasabasında 'Uzun Adam' tarafından kaçırılan çocukları konu olan 'Sır' gizem dolu 
hikâyesiyle izleyicileri akla hayale gelmeyecek bir gerçekle yüzleştiriyor... 
 
The Tall Man- SIR
Amerika’da ekonomik anlamda büyük bir çöküntü yaşayan Cold Rock kasabası, eski günlerini ararken ard arda gelen çocuk kaçırma olaylarıyla sarsılır. Evlerinde ya da bahçede oyun oynayan çocuklar birdenbire arkalarında hiç bir iz bırakmadan yok olmaktadır. 
 
Görgü şahitleri çocukların uzun boylu, yüzü görünmeyen bir adam tarafından kaçırıldığını iddia eder. 'Uzun Adam' takma adıyla anılmaya başlanan bu gizemli kişi kasabada korku dolu bir efsaneye döner. Cold Rock’taki kurbanlardan biri de hemşire Julia'nın(Jessica Biel)oğlu David’tir.(Jakob Davies). Uzun adamın izini süren Julia, oğlunu kurtarmak için her türlü riski almaya hazırdır. 
 
Faklı bir konuya sahip
2008 yılında Toronto Film Festivalinde gösterilen MARTYRS ile tüm dünyada tanınmaya başlanan yönetmen Pascal Laugier'in ilk İngilizce filmi 'The Tall Man', anlatım dili, konusu ve kurgusuyla klasik çocuk kaçırma yapımlarından çok farklı. Ancak hikâyeyi özgün kılan gizemi sonuna kadar koruyamadığı için tanıtımlarda abartıldığı gibi "Altıncı His'ten bu yana böyle şok yaşamadınız” gibi bir durum da maalesef yok! Filmin en büyük gizemi daha yarısında çözülüyor ve çocukları kaçıranın kim olduğunu çabucak anlıyorsunuz. (Burada büyük bir şaşkınlık yaşayabilirsiniz.) Allah var, ilk yarıda aksiyon adeta tavan yapıyor. Heyecandan yerinizde duramıyorsunuz fakat, ikinci yarı tam bir hayal kırıklığı. Kaçırılan çocuklara ne olduğunu son 60 dakikada öğrenmeniz tempoyu çok ama çok düşürüyor.
 
Etkileyici sahneler
Filmin başlarında hemşire Julia'nın ölü doğan bir bebeği hayata döndürmeye çalışması ve yine Julia'nın polisler eşliğinde evinden çıkıp bir polis arabasına bindiği sahneler çok etkileyici. Yönetmen Laugier iyi bir iş çırarırken Julia'ya saldıran köpeğin yakın çekimlerde gerçek köpek olmadığının anlaşılması tam bir fiyaskoooo. 
 
AramaAra
Filme Göre AramaAra
Salona Göre AramaAra
Türe Göre AramaAra
Joaquin Phoenix'in en sevdiğiniz filmi hangisi?
oy versonuçlar
tüm anketler için tıklayın »
©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.